Haber

Ömer Çelik’ten İmamoğlu’nun ‘Hamas’ açıklamasına tepki: Tamamen yanlıştır

SON DAKİKA HABERİ…Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık ettiği AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sona erdi. MYK sonrası gazetecilerin karşısına çıkan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik toplantı gündemine dair açıklamalar yaptı.

“HAMAS TERÖR ÖRGÜTÜ DEMEK TAMAMEN YANLIŞ”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Tabii Hamas İsrail’de bizi çok üzen bir saldırıya imza attı. Biz, terör eylemleri aracılığıyla insanları topluca katleden her yapıyı terör örgütü olarak değerlendiriyoruz.” ifadelerine tepki göstererek; “Hamas’a terör örgütü denilmesi tamamen yanlış yaklaşım.” dedi.

Çelik’in açıklamasından satır başları şu şekilde;

“Biz açıklamayı yanlış değerlendiriyoruz. Hamas’ın terör örgütü olarak suçlanması yanlıştır. İki prensip ortaya koymuştuk. Hangi kesime olursa olsun sivillere saldırıları doğru bulmuyoruz ama şöyle bir nokta var ki, esas mesele Hamas meselesi değil, Netanyahu hükümetinin soykırımcı politikalarla Filistinlilere uyguladığı katliam siyasetidir. Hamas, İsrail’in seçimlere girmesine izin verdiği bir partidir. Daha sonra seçimleri kazandığı için ona siyasi yasak getirdi.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu